شرکت نگزنس یکی از بزرگترین  تولید کنندگان کابلهای  مسی و کابل فیبر نوری برای پروژه های زیر ساخت و بازارهای صنعتی (به ویژه کشتی سازی ، نفت و بخشهای مربوط به هوانوردی ) در کشور فرانسه بوده و بزرگ ترین تولید کننده کابل در جهان است.

این کمپانی در کشور فرانسه  است و با سابقه بسیار بالا ، به عنوان یکی از با تجربه ترین شرکت ها  در بین برند های اروپایی با ارائه سبد کامل محصولات که تجهیزات شبکه های اداری(OFFICEBASE  )، تجهیزات از پیش ساخته شده دیتا سنتر با جدیدترین متدلوژی ساخت ، و همینطور تجهیزات شبکه های صنعتی ، که کمپانی نگزنس جزو پیشگامان تولید تجهیزات در این زمینه است.

محصولات شرکت نگزنس را میتوان به دو دسته ی محصولات مسی و محصولات فیبر نوری تقسیم بندی کرد.از جمله محصولات این شرکت میتوان به انواع کابل های شبکه , پچ پنل , پچ کورد(در متراژهای متنوع) , انواع کیستون , فیس پلیت و فیبر نوری و پیگ تیل اشاره کرد.

  • انواع کابل های شبکه: نگزنس با کیفیت Cat۵ و Cat۶ در انواع UTP ،FTP و SFTP: کابل های شبکه شرکت نگزنس در طول های مختلف مانند ۳۰۵ و ۵۰۰ متری عرضه می شوند. روکش این کابل ها LSZH است که در هنگام آتش سوزی دود بسیار کمی نسبت به PVC و یا پلی اتلین تولید می کند ، دود ناشی از سوختگی روکش LSZH فاقد گاز هالوژن می باشد که بسیار سمی است و در صورت استنشاق می تواند باعث خفگی شود. در کابل شبکه نگزنس سرعت نرخ تبادل اطلاعات از۱۰ – ۱۰۰ – ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه می باشد ، تنها در صورتی شما سرعت تبادل داده تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه را تجربه خواهید کرد که در دو سر ابتدا و انتهایی کابل نیز از تجهیزات Cat۶ SFTP استفاده کرده باشید. کابل های شبکه نگزنس جزء باکیفیت ترین کابل های موجود است.
  • انواع پچ پنل: نگزنس Cat۵ و Cat۶ در انواع UTP ،FTP و SFTP دارای ۲۴ و ۴۸ پورت: وظیفه اصلی پچ پنل این است که بین نقاط انتهایی کابلهای شبکه و تجهیزات شبکه ای مثل هاب، روتر، … قرار گرفته و به جای این که کابلهای شبکه مستقیماً به این تجهیزات متصل شوند از طریق پچ پنل وصل می شوند. به عبارت دیگه وجود آن به هیچ وجه الزامی نیست ولی به کار بردن آن در شبکه هایی که در طی زمان گسترش و تغییراتی دارند، کار را راحت می کند.
  • انواع کیستون: یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات شبکه های LAN، کیستون یا همان پریز شبکه می باشد. این قطعه در واقع نوعی کانکتور مادگی بوده که جهت برقراری ارتباط بین کابل شبکه با سایر تجهیزات دیگر مانند سوئیچ ها، روترها، سرورها و یا کیس کامپیوترکاربران نهایی، مورد استفاده قرار می گیرد. نگزس این قطعات را در نسخه های مختلف Cat و انواع UTP ،FTP و SFTP تولید می کند.
  • انواع پچ کورد Cat۵ و Cat۶ در انواع UTP ،FTP و SFTP: پچ کوردهای شرکت نگزنس نیز دارای روکش LSZH هستند و در طول های ۰.۵ تا ۱۰ متری عرضه می شوند. از پچ کوردها برای اتصال سوئیچ های شبکه و همچنین کارت شبکه و کیستون استفاده می شود.
  • انواع کابل و تجهیزات فیبر نوری از جمله پچ کورد و کیستون