معرفی برند و تجهیزات شبکه لگراند (Legrand) فرانسه

شرکت لگراند (Legrand) یک شرکت فرانسوی مشهور در زمینه تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی است که مرکز اصلی آن در شهر لیموژ فرانسه قرار دارد. شرکت لگراند یکی از بزرگترین شرکت های جهان در زمینه تجهیزات شبکه است. تجهیزات شبکه لگراند در سال ۲۰۱۱ میلادی ۲۰ درصد از این بازار را در دست داشتندتجهیزات شبکه لگراند بسیار متنوع هستند و طیف وسیعی از محصولات شامل کابل های شبکه، تجهیزات کابل کشی، سوکت های شبکه، رک و اتاقهای سرور، پچ پنل و تجهیزات فیبر نوری را در بر می گیرد.

همچنین شرکت Legrand حدود ۱۵ درصد از بازار جهانی را در زمینه مدیریت کابل کشی در دست دارد و در واقع ۷۵ درصد از درآمد خود را از این راه به دست می آورد. در بازار بزرگی مثل هند، فروش تجهیزات شبکه لگراند در رتبه دوم قرار دارد. شرکت لگراند در زمینه های زیادی از جمله انرژی، سیستم های ساختمانی، توزیع نیرو و تجهیزات نصب و سیم کشی نیز فعالیت دارد و در بسیاری از این فعالیت ها جزء بازیگران اصلی بازار محسوب می شود. در سال ۲۰۱۷ درآمد شرکت Legrand برابر با ۵.۵۲ میلیارد دلار و سود خالص آن ۷۱۱ میلیون دلار برآورد شد. بر اساس اعلام این شرکت ۳۷۰۰۰ کارمند در لگراند مشغول به کار هستند.

تجهیزات شبکه لگراند:

شرکت لگراند انواع مختلفی از تجهیزات شبکه را ارائه می کند و یکی از شرکت های تأثیرگذار در این زمینه است. در واقع این شرکت بیشتر در بخش کابل کشی و مدیریت شبکه به فعالیت می پردازد. از جمله تجهیزات شبکه لگراند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کانکتورها و سوکت های RJ-۴۵ با کیفیت بسیار بالا: سوکت های RJ-۴۵ را می توان یک عنصر اساسی شبکه های اینترنت و سرور نامید. سوکت های شرکت لگراند می تواند عملکردی بهینه و پرسرعتی را در نقاط اتصال شبکه ایجاد کند.

  • کابل های شبکه: شرکت لگراند کابل های شبکه با کیفیتی در انواع Cat ۶ و Cat ۵ تولید می کنند که می توانند سرعت های انتقال ۱۰ گیگابیت بر ثانیه داشته باشند. کابل های شبکه لگراند در ۴ نوع U/UTP ،F/UTP ،S/FTP و  SF/UTP ارایه می شوند.

  • انواع پچ پنل های دارای ۲۴ پورت در دسته بندی های ۶، ۶A و ۵e

  • انواع کیستون شبکه UTP ،FTP و SFTP

  • انواع تجهیزات فیبر نوری از جمله پچ کورد ها و کشوها (Drawler)

  • کابینت ها، رک ها و اتاق های شبکه: رک های شبکه لگراند با تجربیاتی که این شرکت در زمینه مدیریت کابل کشی دارد به خوبی کابل ها را مدیریت و بهینه سازی می کند. با این رک ها شبکه قابلیت انعطاف بالایی خواهد داشت و به راحتی قابل گسترش خواهد بود. رک های دیواری لگراند با قابلیت جابجایی پنل های کناری و رودی های کابل انعطاف پذیر نصب و نگه داری آسانی را برای کاربران به همراه دارد.

  • اکسس پوینت وای فای و سیمی: با قابلیت جابجایی زیاد، عملکرد با ثبات و ماندگاری بسیار طولانی

  • بلوک های سوکت RJ-۴۵ با ۱۲ سوکت

  • انواع تراکینگ

  • نرم افزار LCS Pro برای مدیریت کابل کشی شبکه